O mnie

Jestem Ola i mieszkam w Jastrzębiu-Zdroju (Śląsk).

Pomysł na bloga powstał stosunkowo niedawno – w 2020 roku. Dla większości kojarzony z czasem kiedy wszystko się zatrzymało i właściwie cofnęło w rozwoju. Dla mnie był to rok dużych wyzwań i świetnych pomysłów. Właściwie był to dla mnie w pewnym sensie przełomowy rok, bo postanowiłam postawić na siebie 😊 Myśląc o kończącym się urlopie macierzyńskim szukałam odpowiedzi na pytanie co dalej? Wrócić do pracy w księgowości, do zatrudniania ludzi w dziale kadr i płac, a może do pracy wykładowcy? I wtedy doznałam olśnienia – stworzę coś zupełnie nowego, coś swojego, gdzie będę mogła być całkowicie sobą i wszystko robić w zgodzie ze sobą. W dzisiejszych czasach to luksus. Długo myślałam czym się zając. Nie od dziś wiadomo, że jeżeli chcemy robić coś dobrze to musimy się na tym znać i lubić. Nadeszło kolejne olśnienie. Umiem dobrze piec (nawet moje zakalce podobno są bardzo smaczne) i wiele osób mówiło mi, że jestem świetna w formie nauczyciela. Postanowiłam to połączyć.

I tak oto powstał zamysł i realizacja tego bloga wraz z kanałem na Youtube.

Nigdy nie ukrywałam i nie zamierzam ukrywać, że nie jestem profesjonalistą, tylko amatorem, który we własnym zakresie się uczy oraz odkrywa nowe smaki. Swoją drogą, jeśli chcesz podzielić się ze mną swoim przepisem to będzie mi bardzo miło. Na pewno wypróbuję i przedstawię efekty!

Dodatkowo wyzwaniem dla mnie jest nagrywanie oraz fotografowanie efektów moich prac, co widać po moich pierwszych wpisach/filmach – dopiero się tego uczę. Jednak się nie zrażam, wprawy nabieram poprzez praktykę. Nie od dziś wiadomo, że potrzeba ciężkiej pracy i wytrwałości, żeby osiągnąć świetne rezultaty. A jakby nie było – upartości mi zupełnie nie brakuje!

Od zawsze uważam, że sport to zdrowie. Wiele lat trenowałam siatkówkę, przewinęłam się przez taniec jazzowy, amatorską jazdę na łyżwach, nartach, snowboardzie.

Moją inną wielką pasją od lat jest czytanie książek, a dokładnie fantastyka! Będąc nastolatką przeczytałam ogromne ilości książek fantastycznych (na przemian grając w World of Warcraft). Ostatnio wróciłam do tego mojego „nałogu”. Postawiłam sobie wyzwanie 52. książki w rok i nie chwaląc się zbytnio – nie ociągam się 😉

Jeżdżę na motocyklu (CBR 600 F3), lubię muzykę rockową i ścieżki dźwiękowe (najczęściej z gier). Ostatnio zgłębiam temat mitologii słowiańskiej. Co jakiś czas lubię zaszaleć z fryzura i zrobić warkoczyki afrykańskie.

Tyle o mnie!

O mnie